VIII Ogólnopolski Zjazd Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci

Banner zjazdu gastroenterologicznego

Szanowni Państwo

Zapraszamy do udziału w VIII Ogólnopolskim Zjeździe Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci, który odbędzie w Warszawie w dniach 22-24 maja 2014.

Zjazd jest ważnym wydarzeniem naukowym i szkoleniowym o zakresie ogólnopolskim i międzynarodowym, gdyż wezmą w nim udział eksperci z zagranicy. Uczestnikami będą zarówno specjaliści gastroenterolodzy, pediatrzy, lekarze rodzinni, jak również lekarze szkolący się, dietetycy i pielęgniarki.

Głównym zadaniem konferencji jest pokazanie ważnych osiągnięć w dziedzinie gastroenterologii, hepatologii i żywienia dzieci, które mają znaczenie dla praktyki klinicznej. Zamierzamy dyskutować o koniecznych zmianach w postępowaniu lekarskim uwarunkowanych postępem nauk medycznych. Chcemy również ugruntować ważne zasady diagnostyki i leczenia na bazie aktualnej wiedzy, wyjaśniać wątpliwości i przedstawiać kontrowersje. Z pewnością podjęte tu dyskusje będą miały widoczny efekt w naszej działalności klinicznej w najbliższych latach.

Zjazd poprzez wsparcie Towarzystwa gwarantuje udział wybitnych ekspertów z Polski i zagranicy. Naszym głównym celem jest jednak szerokie otwarcie na środowisko lekarskie oraz zawody paramedyczne, a mają temu sprzyjać zarówno lokalizacja konferencji jak i odpowiednio dostosowane koszty uczestnictwa. Konwencja zjazdu stworzy wyjątkowe możliwości prezentacji konkretnych problemów praktycznych.

Zjazd jest okazją do współpracy w ramach grup roboczych, spotkań naukowych i towarzyskich. Zaplanowane są spotkania warsztatowe w niewielkich grupach mające na celu nie tylko współpracę naukową ale również uzgodnienie procedur postępowania.

Zapraszamy gorąco do udziału w zjeździe i życzymy wszystkim owocnych obrad i mile spędzonego czasu w gronie przyjaciół, gdyż tematyka gastrologiczna łączy od dawna grono lekarzy, dietetyków i pielęgniarek.

Więcej informacji na stronie VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci